دسته‌بندی نشده

چرا ریمپ خودرو را انجام میدهیم؟ چرا کارخانه ریمپ ایسیو را انجام نداده است؟

دلایل ریمپ ایسیو

چرا ریمپ خودرو را انجام میدهیم؟

دلایل ریمپ ایسیو

در این بخش میخواهیم به دو سوال متداول اکثر مراجعه‌کنندگان ریمپ ایسیو درباره‌ی دلایل ریمپ ایسیو پاسخ دهیم.

ریمپ ایسیو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای مثال متداول ترین دلیل ریمپ ecu که در کشورهای خارجی انجام می شود؛ متعادل سازی برنامه ایسیو نسبت به شرایط محیطی، شرایط جغرافیایی، فاصله از سطح دریا، کیفیت بنزین در آن کشور و... می باشد.

در ایران هم همانند کشورهای خارجی یکی از دلایل ریمپ ایسیو ECU متعادل کردن برنامه ایسیو نسبت به شرایط محیطی کشورمان است. ولی مهمترین دلیل ریمپ ایسیو در کشورما ایرانیزه شدن خودروهای داخلی از سال حدوداً ۹۰ است؛ که یکسری تحریم‌های خودرویی از این سال اعمال شد. و با این تحریم ها، به دلیل کمبود قطعات خودرو ها یکسری قطعات در داخل تولید شد و یا به کمک شرکت های چینی جایگزین شد.

چرا کارخانه ریمپ ایسیو را انجام نداده است؟

دلایل ریمپ ایسیو

اجازه بدین که یک داستان واقعی در رابطه با خودروسازی‌ها که ارتباط مستقیم با دلایل ریمپ ایسیو دارد را برای شما تعریف کنم.

برای مثال یک شرکت خودروسازی به نام پژو، محصولی به نام خودرو پژو ۴۰۵ را تحویل بازار می دهد. قطعاً کسانی که در زمینه خودرو کار می‌کنند می‌دانند که ایسیو خودرو پژو ۴۰۵ در ابتدا از برند ساژم و مدل s2000 بود.

استفاده از ایسیو های اورجینال در ابتدا…

این شرکت خودروسازی در زمان تولید پژو ۴۰۵ با شرکت ساژم ارتباط گرفته و از این شرکت می خواهد که برای موتور خودروی طراحی شده یک ایسیو طراحی کرده و تحویل این شرکت دهد. شرکت ساژم هم اطلاعات موتور پژو ۴۰۵ را گرفته و نسبت به آن موتور یک ایسیو طراحی کرده و تحویل شرکت پژو میدهد.

همه تصور می‌کنند که تا اینجا کار طراحی ایسیو تمام شده و قرار است ایسیو روی تیراژ و تولید انبوه تولید شود. ولی این تفکر اشتباه است و عدم برطرف کردن باگ‌های موجود، باعث روبه‌رو شدن با دلایل ریمپ ایسیو میشود. و اینکه تازه اول راه طراحی صحیح ایسیو ساژم s2000 بود.

شرکت پژو خودروی پژو ۴۰۵ را با ایسیو ساژم s2000 زیر تست های مختلفی قرار داده و تمامی باگ های احتمالی ایسیو را به شرکت ساژم گزارش می کند و پس از رفع تمامی باگ های ایسیو توسط شرکت ساژم، ‏ecu ساژم s2000 روی تیراژ انبوه قرار گرفته و محصول نهایی به نام پژو ۴۰۵ راهی بازار می شود.

آغاز تحریم‌ها و استفاده از ایسیو های ایرانیزه در خودرو‌ها!!!

حالا از طرفی دیگر در سال های ۸۹ یا ۹۰ که تحریم های خودرویی اعمال شد؛ شرکت ایران خودرو به سراغ شرکت کروز رفته و از این شرکت خواسته که یک ایسیو متناسب با موتور پژو ۴۰۵ به شرکت ایران خودرو تحویل دهد.

شرکت کروز هم مشخصات موتور پژو ۴۰۵ را به یک شرکت چینی به نام کانتیننتال( لازم به ذکر است که این شرکت در اصل آلمانی است) تحویل داده و از این شرکت یک ایسیو با این مشخصات خواسته است.

و در نهایت ایسیویی به نام کروز کانتیننتال بر روی خودروی پژو ۴۰۵ نصب شده و روانه بازار شد.یکی از دلایل ریمپ ایسیو این است که این ecu دارای باگ های متعددی است.

ولی از لحاظ فنی توسط شرکت های ایران خودرو و کروز مورد بررسی و پیگیری قرار نگرفته و مشکلات مردم با باگ‌های این ‏ecu ها برای این شرکت ها اهمیتی نداشته است. مهمترین دلیل از دلایل ریمپ ایسیو در ایران، همین باگ های کارخانه ای است که از طرف شرکت سازنده برطرف نشده است.

یکی دیگر از دلایل ریمپ ایسیو لوازم ستاپ شده بر روی خودروهای مسابقه ای است. از جمله دلایل دیگر ریمپ ایسیو کاستومایز ecu نسبت به خواسته های راننده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *