ریمپ ایسیو خودرو

ایرانی - چینی - خارجی

ریمپ ایسیو خودرو

ریمپ ایسیو ECU چیست؟

ریمپ ایسیو خودرو به معنای بازنگری و اصلاح مجدد برنامه ایسیو می باشد که بسته به صحیح و غلط انجام شدن شامل مزایا و معایبی می باشد.
همانطور که گفته شد اگر ریمپ ‏ecu به درستی و به صورت علمی و اصولی انجام شود شامل مزایایی از قبیل: افزایش توان و گشتاور خودرو تا ۲۰ درصد، رفع ناک موتور، کاهش دمای مایع خنک کننده موتور، برطرف کردن کپ پدال و لختی اول حرکت ،حذف کدهای خطا و… میشود.
همینطور اگر ریمپ ایسیو خودرو به اشتباه و غیر اصولی انجام شود باعث معایببی همچون: روغن سوزی موتور در مدت کوتاه، ریپ زدن، بد کار کردن ،سوختن واشر سرسیلندر و… میشود.

ریمپ ایسیو انواع خودرو

ریمپ ایسیو چگونه باعث بهبود عملکرد خودرو میشود؟

شرکت های خودروساز برای گرفتن استاندارد و پاس کردن استانداردهای یورو و مجوزهای آلایندگی مجبور هستند که محصولات خود را اندکی محدودتر و ضعیف تر به بازار ارائه دهند.
برای مثال یکی از محدودیت های نام برده شده کپ پدال گاز است که از طرف شرکت خودروساز بدین منظور اعمال می شود که با اندکی دیرتر باز شدن دریچه گاز آلایندگی خودرو در گازهای خروجی کاهش پیدا میکند و بدین منظور شرکت خودروساز اندکی دریچه گاز برقی را دیرتر باز می کند.
از دیگر ضعف های کارخانه‌ای میتوان به بیش از حد ریتارد بودن آوانس جرقه زنی اشاره کرد که باعث می شود خودرو بسیار ضعیف تر عمل کند.
یکی دیگر از دلایل ضعف های کارخانه‌ای استاندارد نبودن ایسیو ها می باشد. که این قضیه بدین دلیل است که با اعمال تحریمات از سال ۱۳۸۸ ایسیو های خودروهای داخلی ایرانیزه شده و مورد تست و آزمایش قرار نگرفته و با همان باگ های کارخانه ای به بازار روانه شده اند.

ریمپ ایسیو خودرو
ریمپ ایسیو خودرو

ریمپ ایسیو چه تاثیری بر روی خودرو دارد؟

به طور کلی ریمپ ecu عملیات کاستومایز کردن و بهینه کردن برنامه ایسیو است.
بستگی به ضعف ها و باگ های نرم افزاری ایسیو های خودرو ها نحوه و طریقه ریمپ ایسیو فرق میکند.
برای مثال ضعف نرم افزاری ایسیو های خودروهای پژو ۴۰۵ دیر عمل کردن فن خنک کننده است که با عملیات ریمپ ecu به صورت کامل برطرف میشود.
به طور کلی تمامی خودروهایی که حتی باگ نرم افزاری ندارند با انجام ریمپ ایسیو ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش توان را خواهند داشت.
از دیگر مزایای ریمپ ایسیو عبارتند از:
۱- برطرف کردن کپ پدال و لختی اول حرکت
۲- کاهش مصرف سوخت
۳- رفع ناک موتور به دلیل سوخت های بی کیفیت داخل
۴- اصطلاح سوخت و جرقه
و…...

مزایای ریمپ ایسیو خودرو

از مزایای ریمپ ایسیو خودرو می توان به:
۱- اصلاح نرم‌افزاری سوخت و جرقه و در نتیجه افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی توان و گشتاور
۲- رفع کک پدال و تنبلی و لختی اول حرکت
۳- تنظیم دمای عملکرد فن خنک کننده و در نتیجه جلوگیری از داغ کردن موتور
۴- رفع ناک موتور در اثر عدم وجود سوخت با مناسب
۵- تعبیر و تنظیم عدد کاتاف
۶- کاهش مصرف سوخت
۷- کاهش استهلاک موتور و دیسک و صفحه
۸- افزایش سرعت تعویض دنده در گیربکس های اتوماتیک
۹- دنده معکوس به موقع در سربالایی ها و جلوگیری از اصطلاح دنده مرده رفتن خودرو
۱۰- حذف سنسور های غیرضروری و حذف کد خطا های غیر ضروری
و…….
اشاره کرد.

ریمپ ایسیو خودرو

فرایند و پروسه ریمپ ایسیو خودرو

فرایند ریمپ ایسیو خودرو بسته به نوع و مدل ایسیو و طراحی برد الکترونیکی ایسیو متفاوت است.
در بعضی از ایسیو ها برای ریمپ ‏ecu ، نیاز به باز کردن ایسیو و با باز کردن ایسیو از روش های مختلف برای دسترسی به آی سی فلش استفاده میشود.
برای مثال در روش جیتگ ایسیو تعدادی سیم بر روی برد ایسیو لحیم شده و سپس با برق دار کردن ایسیو دسترسی به آی سی فلش میسر می شود.
روش های مختلفی برای دسترسی به آی سی فلش وجود دارد برای مثال: کاتگ ، gpt و… ولی عمده ایسیو ها میتوان گفت ۹۰ درصد آنها از یک روش برنامه ریزی می شوند که آن روش دسترسی به پورت او بی دی یا همان پورت دیاگ است.
در این فرایند ریمپ ایسیو ابتدا دستگاه پروگرامر را به دیاگ ای سیو کرده و سپس از طریق کابل usb پروگرامر را به لپ تاپ یا هر کامپیوتری متصل میکنیم. سپس پس با باز کردن سوئیچ و باز کردن نرم افزار پروگرامر بر روی لپ تاپ از قسمت شناسایی ایسیو مدل ایسیو را پیدا میکنیم و پس از آن از قسمت خواندن از قطعه برنامه از قبل تعیین شده ذخیره شده در آی سی فلش را می خوانیم و یک بکاپ در نرم افزار پروگرامر میگیریم. برنامه باز شده در پروگرامر را با انتخاب یک مسیر و آدرس در لپ تاپ خود ذخیره می کنیم.

ریمپ ایسیو خودرو

جهت اطلاعات بیشتر ، اینستاگرام اتوتکنسین را دنبال کنید .